Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek

Realist
    Realist
    Yönetici
    Yönetici

Erkek Yengeç Mesaj Sayısı : 212
    Doğum tarihi : 23/06/90
    İş/Hobiler : Yok
    Lakap : Yok

Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Empty Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek

Mesaj tarafından Realist C.tesi Şub. 13, 2010 3:06 pm

Bu dersimizde Freehand'te yazdığımız iki sütunluk bir yazının ortasına resim eklediğimiz zaman yazının resim etrafını çevirmesini nasıl yapacağımızı öğreneceğiz.

Öncelikle yazımızı ekleyelim.

Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders314
    Sonra hangi resmi ekleyeceğimizi belirleyelim.
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders315
    Resmimi ekledim ama yazımın üzerini kapattı gördüğünüz gibi. Ayrıca resmin etrafında da boşluklar var, bu kısımlarda da yazıların görünmesini istiyorum.

Şimdi Pen Tool alıyorum ve resmin etrafında bir alan çiziyorum.
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders316
    Şimdi bu çizdiğimiz şekil ile yazıyı Shift tuşuna basarak seçiyorum. (Resme dokunmuyorsunuz).
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders317
    Bu ikisi seçili iken üst menüden Text > Flow Around Selection'u tıklıyorum. (Bu menünün anlamı, seçilen kısmın etrafını dolaş demektir.)
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders318
    Tıkladığımda karşıma bir iletişim kutusu gelecek. Bu iletişim kutusundan üstteki ikinci şekli seçiyorum. Çünkü bu şekilde yazının şeklin etrafını sarabileceği komutumuz.
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders319
    Dilerseniz gelen ayarları kullanarak üst, sağ, sol ve alt kısımlardan boşluklar verebilirsiniz. Bu size kalmış. Ben herhangi bir ayar yapmadan OK diyorum.
    Yazıları Resmin Etrafına Çevirmek Ders320
    Muhtemel Sorunlar:

Resmim yazının üstünde görünüyor:
    Resmin üzerine sağ tıklayın ve Arrange > Send to Back yapın. Resim en arka kısma gidecektir. Eğer resminizin etrafında hala istenmeyen kısımlar varsa maske yöntemi ile onları görünmez hale getirebilirsiniz.

Çizdiğim şeklin kenar çizgilerini kaldırmak istiyorum:
    Şekli seçin, kenar çizgi dolgusunu boş olarak ayarlayın. Dolgusunu da kaldırırsanız alttaki resmi kapatmamış olabilirsiniz.

Eğer bu konu ile ilgili sormak istediğiniz olursa Forumda sorabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 10:56 pm